Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 15.08.2013, 17:12
Cakabeyy

Standard Ülkemde daha fazla Türk okulu açılsın

Filipinler’in başkenti Manila’da faaliyet gösteren Pasifik Diyalog Vakfı’nın düzenlediği dostluk yemeği bürokrat ve işadamlarını bir araya getirdi. Yemeğe katılan Filipinler Eğitim Bakanı Armin Luistro, ülkesindeki Türk okullarından övgüyle bahsetti. Luistro, “Buraya gelirken devlet başkanımız dedi ki; git orada kardeşliğimizi pekiştir. Bunu Türk okulları Filipinler’de zaten yaptı. Özellikle Mindanao bölgesinde ve lütfen her bölgede okul açın. Ben de kanunen ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.” dedi. Programla ilgili düşüncelerini de paylaşan Luistro, “Türkiye’den gelen konuşmacı Dr. Ahmet Muharrem Atlığ, bir din âlimi. Ben de bir Hıristiyan bilim adamıyım. Aynı şeyleri konuştuk. Zannederim bu salonda 400’den fazla kişi de bizim gibi düşünüyor. Neyin kavgasını veriyor o zaman dünya? İşte bu barış ve sevgiyi bize hatırlatan Türk kardeşlerime ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Edsa Shangri-La Oteli’ndeki programda konuşma yapan Pasifik Diyalog Vakfı Başkanı Dr. Ferhat Kazkondu, birlikte yaşamanın önemine değindi. Yemeğin misafiri Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Muharrem Atlığ da, “Fethullah Gülen Hocaefendi’nin şu sözünü hatırlatmak isterim. ‘Açın sinenizi ummanlar gibi olsun. Sevgi duymadığınız tek mahlûk kalmasın. İnsana ve insanlığa sevgi duyun.’ Bunun için buradayız.” diye konuştu. Yemeğe Genelkurmay Başkanı sözcüsü ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Albay Arnulfo Burgos, Filipinler Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ernesto Chua, eski senatörlerden Nikki Cosetag, Filipinler Müslümanlar Kurulu Başkanı Mehol K. Sadain, Türkiye Filipinler Büyükelçisi Hatice Pınar Işık da katıldı. Gecede Türk okulu öğrencilerinin şarkı ve gösterileri katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

ZAMAN
Antwort