Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 06.06.2004, 00:15
Benutzerbild von xsuigenerisy
xsuigenerisy xsuigenerisy ist offline
Neuer Benutzer

Standard evet senin rengin belli oldu!

zaten ortada fol yok yumurta yokken senin alevili konusuna girmenden belliydi perenin dedigi..
alevilere yeterince küfürler ve iftiralar tarih boyunca atilmistir...böyle bir iki sahte user bir sey yapamaz canim..sen de baska kapiya yol alsan iyi edersin...
Alt 06.06.2004, 00:17
Benutzerbild von xsuigenerisy
xsuigenerisy xsuigenerisy ist offline
Neuer Benutzer

Standard also deine duktus und art und weise

des schreibens deutet eher darauf hin, dass du ein schwanzträger bist... baska kapiya!!
Alt 06.06.2004, 00:23
unknown

Standard ehli beytin yolu ne oluyor ..?

sen caferimisn ..türbanin neden siyah degil ?
yoksa üstten beyaz alttan siyah mi giyoyrsun..
Alt 06.06.2004, 00:29
unknown

Standard BAKIYORUM seriatci yobaz müsrikler

forumu ele gecirmis..küfür etmek hangi hadisde geciyor merak ettim..yani ayip olmasa burda seriyat ilan edicek selamlik hafremlik yapicaksiniz gibime geliyor bu müsrik halinizle...bir kere küfür etmemeyi ögrenin..saygili olun..kuran ayetlerinin yazdigi yerde utanmadan serefsiz ibine götveren gibi kelmeler kullaniyorsunuz... insanda utanma iolur..yakinda kabeye gidip seytan taslaarken sizin kafanizada bir tas gelirse benim bu laflarmi hatirlayin...
ayrica hadis madis sünnet diye bir sey yok..
bir sünnet vardir oda sünnetullahdir,,
en güzel hadisde kurandir !
gerisi seytan isidir...
hadisler olsa olsa birer tarih jkaynagi olabilirler ..ama dine soktugunuz an sirk yapmis olursunuz...!
Alt 06.06.2004, 00:39
eniskaya

Standard güzel Esracigim

neden agzima laf koymaya demedigim kelimeleri ben demis gibi yapmaya calisiyorsun.....

Dünyada zaman üstü olan sade ve sadece Kuran vardir, Mezhepler (yani Alevilik falan dahil), Ideolojiler, Hadisler, Sünnetler...etc. bunlarin hicnbiri din degildir.

Din sadece Kuranin cercevesiyle olur gelisir....

Namazi, kilma, orucu tutma, cmiya gitme, müslümanlara yezit diye hitab et, Aliyi kalk kendine put et, Aliyi kalk göklere falan gönder... simdi bu dinmidir.... ASLA...

Bunlar tamaiyle Kuranin disinda yasiyorlar, aramizda yasadiklari icin kendilerine müslüman süsü veriyorlar...... umarim bu sefer anlamissindir...

Rica ediyorum kalkip, söylemi yok böylemi demek istiyorsun demeya kalkma. ne dememk istedigimi cok acik ve net bir sekilde belirttim... anlasilmayacak hic bir tarafi yok.... uzak dur sen onlardan, senin cok cok daha hayirli olur, müslüman ideolojiye bagli degildir Kurana baglidir...

Selamlar
Enis
Alt 06.06.2004, 00:47
eniskaya

Standard Evet Kuranida birakalim

Alevi dedelerinin kucagindaki kitabi okusak daha iyi olmazmi..... ne dersin???

Neymis senin o kutsal kitabin bize aciklarmisin???

Cehaletimizi bagisla, bizler sadece Kuranin yoldaslariyiz.... Hadis, Sünnet, Mezhep, Ideoloji falan bilmeyiz.....
Alt 06.06.2004, 00:50
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Küfürün alasini sen beceriyorsun o.T.

ohne Text
Alt 06.06.2004, 00:55
unknown

Standard Ben sana anlatayim sekerim...

ama hatirladigim kadariyla pek anliyacagini sanmiyorum ya neyse...
bir din düsün bütün hukukunu israilyata yani kadin düsmanlarina dayandirmis.. bütün varligi sacma sapan masallar anlatip erkeklerin uckuruna göre dini düzenlemis..bir dün düsün erkege 70 kadin huri sözü verirken kadina 70 erkek verme sözünü acikca veremiyor...
bir din düsün o dinin peygamberi bu laflari söylemis olsun..
1-Hz,Muhammet diyorki,dünyadan ve kadınlardan sakının,Zira beni İsrailde ilk fitne kadın yüzünden çıkmıştır.
Riyazüs Salihin tercümesi.
Diyanet işleri başkanlıgı yayınları,Ankara,4.
baskı 1,105.

Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı,fitne ,ve fesat olarak,hiçbirşey bırakmadım.

Ubid 327,Usame İbni Zeydin anlattıgına dayalı
bu hadis için BKZ,
Sahihhi Buhari tecrit.2,267hadis no:1795

kadınları hayvandan aşağı gören bu atalardini tapınıcılarının kadınları kara çarşafa cuvala veya başörtüsü arkasında hayattan soyutlamalarının tek bir anlamı var..

güçsüz kadınları köle oalarak kullanmak.
""kadınlar olmasaydı,hakkıyla allaha ibadet edilecekti.
(allame menavi, feyzul kadir şerhu camius-sagir, c.5, s.343 beyrut,ty.)

"""kadınlarınıza yazıyı öğretmeyiniz ve onları yüksek yerlerde oturtmayınız"""
(zehebi,mizanul-i"tidal fi nakdir- rical,c.1 s.419-420,mısır,1382)

""" nasılki allahü teala kadınları geriye atmışşa, sizde kadınları geriye atınız..""

(aliyyül kar"i, el- esrarul-merfua fi"l ehbaril- mevdua s.111beyrut; imamı merginani, el hidaye, c.1 s.56, mısır 1965)

kadinlar yeryüzünde seytanin gölgesidir.!
(buhari- kadin 543- tirmizi)
"Kadının dini ve aklı yarımdır", "Kadınların arasından iyi bir kadını bulmak, kargaların arasından alaca bir karga bulmaya benzer", "Namaz kılan birinin önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur", "Evlilik, kadın için bir çeşit köleliktir", "Allah"tan başkasına secde edilmesi helal olsaydı, ilk önce kadının kocasına secde etmesi gerekirdi", "Cehennem halkı bana gösterildi; çoğunluğu kadın idi", "Kocanın vucudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalasa yine de kocasının hakkını yerine getiremez", "Kadın hayızlı iken namaz kılamaz, oruç tutamaz, Kuran okuyamaz."

evet düsün simdi bu hadisleri okudukdan sonra benim bile canim türban takip köseye cekilmek geliyor icimden..alimallah karsi gelirsem peygambere karsi gelmis olup satanist olabilirim ..degilmi ???

baska ne anlatmami istersin ? türban istermisin ?
Alt 06.06.2004, 00:57
eniskaya

Standard Eger rahat ve huzurlu

bir hayat sürüyorsan bunuda yüce Atatürkün nadidane bynine borclusun... o dini din yobazlarinin elinden alip. Diyabet isleri baskanligi diye bir devlet organi kurdurup din ve devlet islerini birbirinden ayirdi....

Sen dua etki, bir arap (hesapta din devletinde) yasamiyorsun veya o zaman görürdük seni....

Dünyanin bütün güzellikleri ve rahatliklari sizin olsun, bütün bu haklari Allah zaten size vermis...- onlar zeten sizlerin....

Sen onu bunu bos verde dualrina her zaman degerli Atamizi kat, o olmasa sen su anda azap icndeydin, hic bir zaman bu aklindan cikmasin......

Bos laf dünyada cok, dünya cok büyük.....

Selamlar
Enis
Alt 06.06.2004, 00:59
unknown

Standard Sana kadinlar ile ilgili yeni sahih

hadisler yazayim daha dün kütübü sitteyi ibineden cikardim..buharinin kitabi..tavsiye ederim...al ve buhariyae tap---hizini alamazsan tapmada gel banada tap---
senin haniminda sana secde ediyormu ???

"Kadının dini ve aklı yarımdır", "Kadınların arasından iyi bir kadını bulmak, kargaların arasından alaca bir karga bulmaya benzer", "Namaz kılan birinin önünden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazı bozulur", "Evlilik, kadın için bir çeşit köleliktir", "Allah"tan başkasına secde edilmesi helal olsaydı, ilk önce kadının kocasına secde etmesi gerekirdi", "Cehennem halkı bana gösterildi; çoğunluğu kadın idi", "Kocanın vucudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalasa yine de kocasının hakkını yerine getiremez", "Kadın hayızlı iken namaz kılamaz, oruç tutamaz, Kuran okuyamaz."

buharinin muhammedide ne akilliymis degilmi ?
Antwort