Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.09.2006, 20:39
unknown

Standard düsünce özgürlügü türkiyede

steppen simdi olaya tek yölü bakmayalim.

tr.de allaha küfür et peygambere küfür et.
sana kimse birsey demez müslümanlardan haric.

ama mustafa kemal atatürke küfür edildigi zaman seni devlet cezalandiriyor.

sen diyorsun ki kimse düsüncesi icin yargilanmamali ve ölümü hak etmemeli.

burada senin yazdigim simdi celiskili degilmi.
o zaman devlet adamlarin yapmis oldugu hatayi düzeltin.
Alt 22.09.2006, 20:43
unknown

Standard deligikanlikadin

senin yaradilisin nasil

sende uckurumun ucundaki boksun.

boktan ne farkin var ?

kendi oruspulugunu ve sikiskenligini anneme maal etme.
Alt 22.09.2006, 21:00
unknown

Standard insanlik ve roman

roman insan insan olmalidir diyorsun.

burada hakret etmeye kimler basladi.size kemik atilmadan siz ac bir köpek gibi dört bir yandan bana saldirdiniz.kendi hatalarinizi neden ört bas ediyorsunuz.

islam dinin icinden hosunuza gittigini aliyorsunuz ve sizin düsüncenize ters düseni inkar ediyorsunuz.

bak müslümansan kurani oldugu gibi kabul edersin yada hic birseyini kabul etmessin.

ve o yüzden sana terz geliyorsa o zaman mevlana , yunus emre gibi allah dostlarin mektubatlarindan yazi yazma ok.

burada dindarlik taslayip, müslüman görünpte ve din üzerinden politika yapmana gerek yok.
bunlar sana ve senin gibi düsünenler icin gecerlidir.

yazdiklarima sizden adam akilli cevap bekledim hakaret dolu yazilar beklemedim.
siz hakaret ettiiniz sonrada insan olmaktan bahsediyorsunuz !
Alt 22.09.2006, 21:00
unknown

Standard insanlik ve roman

roman insan insan olmalidir diyorsun.

burada hakret etmeye kimler basladi.size kemik atilmadan siz ac bir köpek gibi dört bir yandan bana saldirdiniz.kendi hatalarinizi neden ört bas ediyorsunuz.

islam dinin icinden hosunuza gittigini aliyorsunuz ve sizin düsüncenize ters düseni inkar ediyorsunuz.

bak müslümansan kurani oldugu gibi kabul edersin yada hic birseyini kabul etmessin.

ve o yüzden sana terz geliyorsa o zaman mevlana , yunus emre gibi allah dostlarin mektubatlarindan yazi yazma ok.

burada dindarlik taslayip, müslüman görünpte ve din üzerinden politika yapmana gerek yok.
bunlar sana ve senin gibi düsünenler icin gecerlidir.

yazdiklarima sizden adam akilli cevap bekledim hakaret dolu yazilar beklemedim.
siz hakaret ettiiniz sonrada insan olmaktan bahsediyorsunuz !
Alt 22.09.2006, 21:32
runkli

Standard Ramadan

Ab heute nacht schon?
Alt 22.09.2006, 22:05
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Wolf, bu şahıs Kriminal bir vaka!

Elbet burada yıllardır verdiğimiz uğraş insani ilişkiler ve insani sevgilerdir.

Ama, bir noktada her zaman açık olunmalıdır, kim ki insanların insan olabilme, insanların özgür birey olabilme, insanların özlük hakları ile var olabilme haklarını gasp ederse, dur denilmelidir topluca. Bu gasbı her ne adına yaparsa yapsın buna burada bulunan her kes karşı çıkmalıdır.

Burada her insan birbirinden bir şeyler öğrenmek için katıldığını düşünmektedir, ben de bunlardan biriyim.

Lakin, hem geçmişte, hem şimdi(sen de yaşadın bunları) sürekli hep aynı oyun oynanır bu sayfalarda, tam ortam düzeldi insanlar detaylı ve düzeyli tartışmaya ortaklık etmeye başlandı( tam istenildiği gibi olmasada.) diye düşünüldüğü an böyle, dili kırık, kıçık kırık çılk yumurtalardan bir tanesi gönderilir buraya.

Bu şahıs benim açımdan Kriminal bir vakadır.

Bu tür insanlara karşı bu sayfalara katılan tüm dürüst insanlar topluca karşı çıkarak kovmalıdırlar buradan. Başkada bir yaptırımımız zaten yok, o şansımızda yok.

Bir insan önce düzelme denilen, ruhsal ve beyinsel ve fiziksel arınmaya kendisinden başlamalıdır. Bu şahısın ne dün, ne bu gün, ne yarın böyle bir sorunu olmamış. Elbet sosyal bir vakada çünkü bu tür eğitimi insanlara kimler hangi amaç ile, hangi çıkar ile vermektediler acaba???

Ama, burada sergilediği tüm pisliklere burada bulunan hiç bir kişi layık değildir.

Yarından sonra düzelir mi? o benim sorunum değil.

Boş yere bu tür şahıslar yüzünden güzel bir kaç gün daha çalındı buraya dürüst olarak katılan katılımcılardan...

Selamlar Wolf...
Alt 22.09.2006, 22:24
eda07

Standard herhalde 14,15yasindaki yeni yetisenler

papaya din dersi verecek kapazitede degil. papazin ömrü din dersi vermek. ama yeni yetisen birisinin kafasini yönlendirmek onun icin oyuncaktir. Anlamakmi istemiyorsunuz yoksa anlamiyormusunuz?
neden Almanlarla evlenen erkeklerin cogu cocugunu anne istedi diye hristiyan yetistiriyor? ama hristiyanla evlenen türk kadinlari bunu beceremiyor?
egitimimizin cürük olmasindanda maalesef.eger türkiyede okullarda din dersi verilseydi kimse bu boslugun icinde kalmazdi. Avrupada ne kadar million müslüman yasiyor ve ne kadar güclüri var? cogu elinden gelse michael jackson gibi dinini degil tipini bile degistirecek kökü belli olmasin diye. siz uyuyun. genclerimiz yavas yavas kiliselere gitmeye basladi bile. iyi uykular
Alt 22.09.2006, 22:29
runkli

Standard Zentralrat der Muslime

alles klar, hab so eben Islamrat der Muslime in Deutschland angerufen...Fasten ab Sonntag!

Herkese Hayirli Ramazanlar!
Alt 22.09.2006, 22:31
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Davet

burada seviyeden az cok anlayan ve kelime hazinesini, terbiyesini, ahlakini korumak isteyen her bireyi bir hafta sukuta davet ediyorum. Yaklasik 5 yildir ugruyorum bu sayfalara, bu kadar kalitesiz, bu kadar basit basliklar hic görmemistim. Müslüman, ateist, deist, hiristiyan, budist, zenci, beyaz ayirt etmeksizin insan olan herkesi sukuta davet ediyorum. Kimse bu kadar göz bozucu seyleri okumayi hak etmiyor, sanal alemde de olsa.
Umarim bu bir haftada kelime hazinesi ve terbiyesi bozuk herkes istedigi kadar bozuk makale yazip icini, pisligini bosaltip sonra kaybolur.
Bu yazilanlarin bilgi alis verisi ile, insanli sergileme ile, demokrat bir boyutta bir konuyu incelemyle alakasi yok. Böyle sürdügü müddetcede ahlaki olan kimse buraya bir sey yazmayacak ve burasi hak ettigi sonu bulacaktir.
Bir coklari insan oldugunu saniyor burda oysa insanin insanligini ifade edebilecegi en önemli varligini, dilini bile kullanamadigini gözler önüne seriyor.
Dilini gelistiremedinse, ahlakini gelistiremedinse, insana saygiyi ögrenemedinse nerde insanlik?
Bir düsünün insani insan yapan ve insan iliskilerini yüksek bir seviyeye tasiyan en önemli unsur nedir?
Bir düsünün!
Kendinize ceki düzen verin
Mide bulandirmaya son verin!
Böylemi topluma faydali bireyler yetistirilecek?
Ben bu kadar seviyesiz insanlarin var oldugunu aklimin ucundan dahi geceremezdim, gercektende varmis demek.
Sanal alemde olsa, herkes gercek benligini ortaya koyuyor iste.
Bu okuduklarimda deger kelimesini dahi kullanabilecek bir sey bulamiyorum.
Sadece utanc verici!
Cok yazik!
Umarim vaybee yetkilileri bir an önce bu toplum virüslerini burdan temizler...
Alt 22.09.2006, 22:36
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard AFERIN!!! o.T.

ohne Text
Antwort