Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 30.08.2006, 17:54
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard veeee dadaaaaaam:)

copy paste kaynagı tam olarak tespit edilmiştir.peren arkadasımızın yazılarının cogunu buradan copyleyebilirsiniz.buyrun yukardaki yazının kaynagı

<a href="redirect.jsp?url=http://www.islamiyetgercekleri.org/seriat.html" target="_blank">http://www.islamiyetgercekleri.org/seriat.html</a>
Alt 30.08.2006, 17:54
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard Diese leztzte Anschläge

stellt bei vielen zu Recht den Geduld auf die Probe und es besteht leider Gefahr, dass die Leute von T&Tyücels Sorte sich vermehren, von denen wir schon genug hatten.. Der terrör von pkk/tak ist symptomen, der entschieden zu bekämpfen ist...gleichzeitig sollte man ursachenforschung/bekämpfung betreiben, was bis dato ausblieb. Ein erfolgreiche Terörbekämpfung setzt voraus, dass der Staat klüger handelt als Terörbanden..

Den Rückhalt von pkk unter Kurden muss man auf "null" reduzieren. in der tat gibt es genugend viele friedliche kurden, die aufgrund ausbleibende und unbefriedigende politische Initiative von der Regierung und aus Angst vor pkk in der Konflikt keine Rolle spielen konnten... Es geht momentan pkk weniger um kurden und ihre Rechte,als vielmehr um die Sorge, ihre mit gewalt gewonnene Vertretungsposition und psychologische Macht über kurden nicht zu verlieren und ggf, dies mit jeglicher Gewaltakt zu verhindern. ..sie will der einzige kontrahend sein, türkische armee will -nach Hardliner Büyükanit- in der konflikt weiterhin den allenigen Enstcheidungsmacht noch härter ausüben.. so geht aller wahrscheinlichkeit nach nicht. Das ist ein Teufelskreis..
Alt 30.08.2006, 18:07
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard bir dahakine lutfen sadece baslıgı soyle

biz sitesinden okuyalım cevap vermeye deger bulursak siteye cevap yazarız.lutfen devam et bakalım baska hangi sitelerden copy paste yapıp kaynak veriyorum buyrun yaa diyip turan dursunun din bu adlı kitabının bolumlerini buraya copyleyip sahtekarlıgın daniskasını yapacaksın.asagıdada soyledim sanırım.turan dursun un yazdıgı kitaba karsı suleyman ates dene sahıs gercek din bu diye bir kitap yazmıs.ben o adamı pek sevmem ama bu alanlarda cok titizdir.istiyorsan okursun.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.islamiyetgercekleri.org" target="_blank">http://www.islamiyetgercekleri.org</a> copy lerinin konu baslıgını sole sadece ok??
Alt 30.08.2006, 18:13
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Zusatz

Farkindamisin, tartistigimiz konu kadinin kendi özgürlügünün telif haklarini kendi eline almasi. Ne zaman kadin haklari üzerine tartissak, Islamiyette bunlara yer yok desek, bizlere kizlarin diri diri gömülmesinden, bilmem ne kadar paraya satildiklarindan, mini eteklerinden ve hatta play boy sayfalarindan dem vuruyorsunuz.
Kardesim eger kadin tamamen kendi istegi ile kara carsafa bürünüyorsa, tamamamen kendi istegi ile üstüne gelen 4 kumayi kabul ediyorsa, tamamen kendi istegi ile henüz resit olmamis kizini yasli bir adama 4. kari olarak veriyorsa, erkek kardesinden az miras almayi kendi rizasi ile kabul ediyorsa bir sorun yok. Ama durum böyle degildir. Bu islam seraiti ön gördügü icin bu sekli almistir. Diger yazilarimda inandiginiz kitaptaki ayetlerin bunlara sebep veren bölümlerini teker, teker yazdim ve yazmaya devam edecegim.
Ayni sekilde kendi rizasi ile mini etek giyiyorsa, kendi rizasi ile diskoya gidip erkek arkadasi ile dans ediyorsa, kendi rizasi ile giyim tarzini belirliyor, egitimini belirliyor, evlenecegi erkegi seciyorsa bir kadin acisindan bunlar sorun teskil etmez. Kadin sunu yapar, bunu yapamaz diye yazmaz domakrasinin yasa kitabinda. Ordaki yasalarda "kadin playboylarda boy gösterirse kadindir" yazmaz. "Kadini gömün, evden cikarmayin, carsafa sokun" yazmaz. "Kadin kicini acinca kadindir" yazmaz. En önemlisi kadin erkek ayirmaz, insan vardir ortada. Inandiginiz kitapta kadin erkek ayrimi haricinde cariyeler, köleler, erkekligini yitirmis erkekler, hiristiyanlar, yahudiler, kafirler, gögüsleri tomurcuklanmamis huriler vs. Arasinda ayrim yapilir. Bu zamanda bunlar normal degil. En önemlisi bu sekilde, bu kadar bariz kadin ve erkek ayrimi normal degildir. Ama sosyo kültürel durumlardan dolayi!:-) yobazlara ragmen! Bazi kadinlar büyük terbiyesizlik ! edip mini etek giyme gaffinda bulunmuslardir (hepsi sizden özür dilyecekmis, affedermisiniz onlari degerli yobazlar?) , fakat bu sadece onlarin verdigi bir karardir. Efendim sosyo kültürel durumlardan öyle olmuslardir belki (Arapin 1400 yil önceki sosyo kültürel psikolojisini arastirip, arapca ögrenip, süryanice ögrenmenin yani sira biraz da bu günü arastirsaniz yobazlar belki mini etek giymek sadece sizlerin libidosunu tavana vurdurmak icin yapilan bir hareket degildir anlayacaksiniz).
Kadin kendi istegi dogrultusunda hareket ettigi sürece ve sirtini seriata yaslamis babasinin, kocasinin, abisinin hatta oglunun kuklasi degilse sorun yok!
Bana benim yazdiklarima karsi (islamiyetin kadini nasil ezdigini defalarca surelerle gözler önüne serdim) modern toplumdan, kadinin eteginin uzunlugundan, benim kocamin 60 tane kadinla beraber olmasinsindan dem vuruyorsunuz. AYIP!
Kocam 60 kadinla yatiyorsa en azindan hür bir sekilde kendi istegim dogrultusunda bosarim onu, parami kazanirim, cocuklarima bakarim, normal hayatimi sürdürebilirim. Benim yasadigim ortam kocamin 60 tane kadinla yatmasini normal görmez, beni hakli bulur, en azindan yasalari bunu normal karsilamaz ve kocama acik secik bunu yapma hakki tanimaz. Ama islam acik ve secik her erkege" 4 müslüman kadin ve sayisiz cariye ve köle" ile beraber olmak hakki vermistir. HAKKI VERMISTIR! Yani bunu yapan koca Allah ve toplum önünde normal hareket etmistir! Ben 2. karisi olarak bosamak istersem haksizim, ne de olsa Islam =&gt Allah=&gt peygamber ona bu hakki kurandaki ayetlerle tanimistir.
Umarim aradaki farki artik anlamissinizdir.
Bu konuyu sapitmayin!
Asil sorundan uzaklasmayin!
Alt 30.08.2006, 18:16
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard okumak zorunda degilsin

Basligi alip söyledigin sayfalarda da okuyabilirsin!
Alt 30.08.2006, 18:17
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Senin cevabini alabilirmiyiz? o.T.

ohne Text
Alt 30.08.2006, 18:19
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard asagıda gormedin mi?:) o.T.

ohne Text
Alt 30.08.2006, 18:29
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard hz zeynep bahsi tamamen iftiradır.

gerisinde vurgulamaya calıstıgın seyi halid ziya curutuyor.
Alt 30.08.2006, 22:11
unknown

Standard Iste asil konu budur.SAGOLVAROL:) o.T o.

ohne Text
Alt 31.08.2006, 00:53
eniskaya

Standard Bireysel sahtekarliklar evrim vakasini

ortadan kaldirmazki.... evrim evrenin kacinilmaz bir vakasi ve gercegi... DIN buna karsi degilkii.. kaldiki HZ. Muhammed bir evren yada evrim uzmani degildi.. elbet caginin ortamina göre cevaplari ön plana cikardi
Antwort