Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.07.2024, 21:19
Benutzerbild von CAN_to_GO
CAN_to_GO CAN_to_GO ist offline
Neuer Benutzer

Standard Türkiye Milli Takimini kutluyorum

Türkiye Millie takimini kutluyorum.
Merih Demiral'in attigi iki golle sevindim ancak kurt isareti yapmasini dogru bulmuyorum.
Kurt bizim milli sembolümüz olsa da kurt isareti 1970'li yillarin Gagauz hristiyan Türklerin kullandigi bir simgedir ve MHP'nin siyasi isaretidir. MHP'den haric kimse kullanmiyor, hatta MHP'denb ayrilan diger ülkücüler bile.
Ben sevinirken yumrugumu havaya kaldirarak kutladim. Ölürüm Türkiyem türküsünü dinleyerek,

ülkücü Mustafa Yildizdogan'nin söyledigi, sözleri sol görüslü sair Sabahattin Ali'ye ait olan Türkiyem türküsünü...

Sunu belirtmek gerekir, belirli mertebelere ulasan insanlar, milletin bütün kesimlerini kucaklamak zorundaadir ve bu onun toplumsal görevidir. Büyük gücü büyük sorumlugugu beraberinde getirir.
Kurt isareti %5'lik bir siyasi partinin simgesidir. Bu milletimizi böler. Milli takim formasini her kimi giyerse giysin tarafsiz Türk Milletinin temsilcisi olmasi lazim. Milli takim hepimizin....Kürtlerin, Türklerin, Alevilerin, Sünnilerin, yani herkesin milli takimidir. Bizim ortak simgemiz de kirmizi al bayrak üzerinde ki AY YILDIZDIRRR... NOKTA!!

Geändert von CAN_to_GO (03.07.2024 um 21:22 Uhr).
Antwort