Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.10.2011, 13:17
21esma21

Standard Van ve Yunus ve digerleri

http://www.haberform.com/haber/van-y...nus--87736.htm

İşte Van depremi de dünyaya Bektaş'ın çektiği bu karelerle anlatılıyor. Yunus, enkaz altında saatlerce bekledi. Kurtarma ekibi başının altına bir yastık verdi, dinlensin diye.

Tam tabiriyle "gık"ı bile çıkmadı Yunus'un. Görevliler, "Yunus'a sabırlı ol" dediler, Yunus da saatlerce sakince kurtarılmayı bekledi.

Üstelik üzerinde bir başkasının cansız bedeniyle.

Yıkıntıların arasında Yunus'a kalkan olan bir beden... Minik Yunus'un kurtarıcısı...

Minik çocuğun sol omzunun üzerinden uzanan bu ölümün soğuk eli oluyordu Yunus'u hayata döndüren.

Bu kişinin kimliği bilinmiyor. Sadece bir erkek olduğu biliniyor. Bir de elindeki alyanstan evli olduğu...

?????????????

Resimde gözlerindeki aci dehset verici...
Bazi haberlere göre, cocugu hastaneye götürürken daha yolda ölüyor ...
Ic kanama...kirik..cikik...cocugu acilar okadar uyusturmuski, hic konusmamis

Allah cc mekanlarini cennet etsin insallah...Cok üzücü. Bazi haberleri izlemeye bile dayanamiyorum.
Bu "Yunus" hikayeside insanin kalbini cizzlatiyor. Daha ne Yunuslar var hala enkaz altinda

Neden hep birlik - beraberlik kurmamiz icin felaketler gerekiyor?

Irkci - Dinci- Dinsiz - Laik - birden INSAN olabiliyormus demekki?!
Hep ayni sey hep ayni sey....insanoglu ögrenmiyor.
Alt 26.10.2011, 13:52
21esma21

Standard Van'a yardım hesapları açıldı

http://gundem.milliyet.com.tr/van-a-...72/default.htm

GÖNÜLLÜler icin:

Yardım kampanyasına katılabilmek için gerekli banka hesap bilgileri, IBAN numaralarıyla birlikte şöyle;

Hesap adı: VAN DEPREMİ İNSANİ YARDIM HESABI

T.C.ZİRAAT BANKASI

Aşağı Ayrancı Şubesi, Ankara

TL Hesabı: TR600001000820555555555031

ABD Doları Hesabı: TR330001000820555555555032

Euro Hesabı : TR060001000820555555555033
--------------------------------------------------
T.VAKIFLAR BANKASI A.O.

Finansmarket Şubesi, Ankara

TL Hesabı: TR620001500158007299317599

ABD Doları Hesabı: TR430001500158048013094088

Euro Hesabı : TR320001500158048013094092
------------------------------------------
T. HALK BANKASI

Bakanlıklar Şubesi, Ankara

TL Hesabı: TR190001200940800005000015

ABD Doları Hesabı: TR210001200940800058000100
Alt 26.10.2011, 16:21
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
Zitat von 21esma21 Beitrag anzeigen
Neden hep birlik - beraberlik kurmamiz icin felaketler gerekiyor?

Irkci - Dinci- Dinsiz - Laik - birden INSAN olabiliyormus demekki?!
Hep ayni sey hep ayni sey....insanoglu ögrenmiyor.
Bu olaylar dahi yetmiyor birlik kurumu icin: Deprem bölgesinde utandıran gelişme

source: http://www.haberform.com/haber/depre...depr-87832.htm

Zitat:
...
Kızılay'ın ilçeye gönderdiği çadırlar sadece şehir merkezinde dağıtılıyor. Bir kişinin 4-5 tane çadır aldığı belirtiliyor.
....
Kızılay'ın çadırlarının 80 TL'ye satıldığını söyleyen çok sayıda kişi var
....

DONDUK İLGİLENEN OLMADI
Elimde kağıt kalem gören çocuklar koşarak dert anlatmaya başlıyor: “Abla dün gece sokaklarda kaldık. Yerlerde uyuduk. Hava nasıl soğuk. Donduk abla, bir ilgilenen olmadı.” Çadır bulup yerleşenler şanslı olarak düşünülse de durum pek öyle değil. Sebebi de battaniye ve ısıtıcı dağıtımı yapılmaması. Kızılay yetkililerinin “Bizden bu kadar” deyişi karşısında çaresiz kalınmış. Ancak tek sorun ısınma değil.

TUVALET İHTİYACI ULU ORTA YAPILIYOR
Daha beteri var: Tuvalet yok. Tuvalet ihtiyacı herhangi bir yerde karşılanıyor. Çöpler içinse henüz bir düzenleme yok, yerlere atılıyor. Felaketzedeler salgın hastalık olmasından korkuyor.

....
Benim bazı komşularımda birden fazla çadır var. Muhtarlarsa gelen çadırları kendi adamlarına dağıttı, bize kalmadı.”
...
Daha ne diyelim
Alt 26.10.2011, 17:17
21esma21

Standard

Zitat:
Zitat von timeraiser Beitrag anzeigen
Bu olaylar dahi yetmiyor birlik kurumu icin: Deprem bölgesinde utandıran gelişme

source: http://www.haberform.com/haber/depre...depr-87832.htm

Daha ne diyelim
Bunu Gölcük ve Düzce Depremindede yaptilar.
Enkaz altindaki kadinlarin kolunu kestiler, bilezikleri ve yüzükleri alabilmek icin.

Zaten bu tür olaylar gösteriyor deprem bölgesindeki insanlarin nasil bir yapiya sahip olduklari....millet kendi canimi nasil kurtaririm derdine düsmüs. Sanki mahser alanindalar.
Millet paylasmayi unutmus, yazik.

Ama sonrada hükümeti isin icine karistirpta...Hani nerdesin Erdogan yardim etsene diyenler yokmuuuuuuu....iste ozaman tepemin tasi atiyor!
Tv hergün kac cadir gitti kac yemek gitti ne gitte daha ne gidecek diye haber veriyor...bunlari görmeyen Gözlerini cikarip cöpe atsin diyorum!
Alt 26.10.2011, 18:01
21esma21

Daumen hoch 8 kelimede insanlığın özeti

Sosyal medya bugün Ekşisözlük’e girilen bir entry ile çalkalanıyor.
'Bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım' başlıklı yazı, Gölcük depremini yaşamış olan bir kullanıcı tarafından kaleme alınmış. Van'daki depremden zarar görenler için yardımda bulunan kullanıcı, gönderdiği montun cebine de telefon numarasını da yazdığı bir not bırakmış. Üç gün sonra verdiği telefonuna göz yaşartan bir mesaj gelmiş.

İşte yazarın anlattığı o mesaj ve gelen cevap:

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/1...-cevap-aglatti

Sadece iyi veyahut sadece kötü diye birsey yok bu dünyada....hepimizin icinde ikiside var ama agirligi hangi yöne koyacagimizi kendimiz seciyoruz.

Düsenin derdinden düsen anlar demisler...cok dogru. Iki güzel sözle o insani nasilda mutlu etmistir, cok hos bir davranis sergilemis.
Alt 30.10.2011, 19:43
21esma21

Standard

Insanliktan nasibini alamamislara:

Müge Anlinin söylediklerini medyayi takip edenler duymustur.
Yok efendim neymis, herkes haddini bilecekmis. Felaketlerde canim cicim felaketler bitince düsman kesilmicekmis.

Ilk bakista insan hakli görebiliyor elbette. Ama ikinci bakista aslinda nekadar canice ifadeler kullandiginida görüyor.

Hele PKK lilarda geberdi depremin sayesinde diyenler yokmu...
insallah dogunun felanca filanca yerinede deprem gelir diyenler yokmu...

Peki sucu olmayanlar ne yapsin? Enkazin altinda kalan sucsuz bucaksiz cocuklar ne yapsin?
Annesi Babasi terör örgütüne üye olmus olabilir...belki büyünce annesi ve babasinin beyin yikamasi sebebiyle bu cocukta öyle olacak olabilir..
Ama ellerinde sen tutmazsan ben tutmazsam bu terör bitermi? Insanlarin canina kast etmekle bitermi? Bela okumakla bitermi?

Insanim diyen bunlara EVET diyemez. Vicdani olan bunlara EVET diyemez.
Nice sucu olmayan insanlar var. Cogunlugu Kürt olabilir ama terör örgütüne destek vermeyen ve bizim gibi lanetleyen niceleri var. Onlar ne olacak?
Vatan ugruna sehit düsen hem Kürt hemde Türk Sehitlerimizin hakkini nasil öderiz?

Nasil insaniz biz? Insanmiyizki biz Müge Anli gibilerinin sözlerine destek veriyorsak?

Ne cok soru sordum....ama biraz vicdan ve biraz akil fikire davet ediyorum bunlari okuyanlari.

Hörmetler.

Geändert von 21esma21 (30.10.2011 um 19:46 Uhr).
Antwort