Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.07.2004, 14:33
Benutzerbild von balikiz
balikiz balikiz ist offline
Neuer Benutzer

Standard yorum

Senin yazdiklarini okuyunce, kafami sallamaktan baska birsey gelmiyor aklima!
Sanki cennete gideceksin diye, müjde gelmis gibi konusuyorsun.
Sana birsey söylemek istoyrum: Hiç kimseyi kinama! Ne kadar zoruna giderse"de gitsin, asla ve asla kimseyi kinama! Kuranda bir ayet varki, birini kinarsan, ayni hatayi yapmadan canin çikmiyacak.
Sana bir uyarida daha bulunmak istiyorum: Sen baskalarin ayibinin ört ki, Allahta senin ayibini örtsün! Sen affet ki, Allahta seni affetsin!
Es ist schon schlimm genug, dass du lästerst, aber dann auch noch die Personen namentlich nennst... naja!
Müslüman olmak, namaz kilmak, bosörtü takinmakla bitmez! Giybet, zina etmekten 36 kat daha"da günahtir! Bunu biliyormusun?
Bir insan hata yapabilir. Günahkar insanlarin hakkinda kötü konusmak, hiçbir kulun haddine düsmez! Bir hata insani cehenneme sokabilir, ama bir iyilikte cennete"de sokabilir. Bu konu"da bir kisa hikaye aklima geliyor.
Bir fahise, cehennemliktir, biliyorsun. Bir gün yol kenarinda bir çesmede su içmek ister. Ama bakiyorki bir köpek su içmekte. O köpek su içmesini bekledikten sonra, kendisi içer. Allah bu harekti için cennetini koyar bu kadini.
Hiçbir zaman yaptigin ibadete güvenme! Allahin affini dile her zaman!
Alt 04.07.2004, 15:33
atilla742002

Standard türkenhetzte

- alle türken sind kulturlose bastarde und massenmörder.

- wir müssen die kurdenfrage bis zur neige ausreiten und dadurch die völker anatoliens gegeneinander ausspielen. durch eine derartig geschwächte türkei, kann europa in ruhe erstarken.

- wir müssen den kauf von land in den türkischen küstenregionen stärken und unterstützen. jetzt gibt es schion erste kirchenneubauten in den touristengegenden. das wäre der anfang eine re-christianisierung dieser mistviecher

- die lehrer müssen gedrängt werde türkischen jugendlichen schlechte noten zu geben und den zugang zu hochschulen zu verderben bzw. auszureden. die müssen ein intellektuelles niveau bekommen wie die schwarzen in den USA. nur so hätten wir sie dauerhaft unter kontrolle

das sind anmerkungen einer PRO europäischen website
ich habe mich genauso aufgeregt darüber wie ihr auch

atilla
Alt 04.07.2004, 15:37
unknown

Standard macht nichts..so lange die so eine Angst

haben. Das ist alles nur Hundegebell! SOlche mails gab es in den letzten Wochen schon. Press Delete and be Happy.
Alt 04.07.2004, 19:19
unknown

Standard namusunuza iftira atilsa ne yapardiniz?

ben 20 yasindayim
bundan bir sene önce biriyle tanisdim kendisi turist olarak isvicreye gelmis! evlenmeye karar verdik bir süre sonra, ama baktim ki bana göre biri degil yani ben farkli yetismis biriyim o farkli yetismis biri ve bitirdim!
beni coktan beri istiyen bir aile vardi
cocukla tanisdik anlasdik ve sözlendik, taki cuma gününe kadar sözlüydük ama sözü atti, cünkü diger ayrildigim kisi onunla defalarca yattim diye iftira atti!!
cok kötü durumdayim ne yapcagimi bilemiyorum ölümle tehtit ediyor beni. polise sikayet etmisdim buraya girme yasagi koydular ve simdi kini bana karsi dahada büyüdü ailemi ölümle tehtit ediyor. doktordan temiz raporu cikarticam ama sözlüm olcak kisi yazilanlar miyde bulandirici diyor ve kesinlikle istemiyor beni! ben onu gercektende cok seviyorum!
ne yapa bilirim? bana akil fikir verin!
Alt 04.07.2004, 19:24
Benutzerbild von abizettin
abizettin abizettin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ikisini de siktir et!!!

adam olmaz ikiside!!
namus namus deyip durma..cünkü bu tür öküz tiplere bizzat siz prim veriyorsunuz..acimiyorum artik...
Alt 04.07.2004, 19:28
unknown

Standard demesi kolay

sözlümü yani bir zamanlar sözlüm olan kisiyi cok seviyorum
Alt 04.07.2004, 19:48
Benutzerbild von abizettin
abizettin abizettin ist offline
Neuer Benutzer

Standard yasin daha genc unutursun:-)

ilk hatayi buraya turist olarak gelmis ve tam tanimadigin bir kisiyle evlilik isine girismekle yapmissin..
sözlün olacak sahis ise sana degilde o kisiye inaniyorsa zaten sana hayir getirmez bu iliski..seni seviyosa arkanda durmasi lazimdi..hadi farzedelim siz yatmissiniz gercekten eskisi ile, ne degisecekti ki??

neyse olan olmus, akil vermek en kolay istir..ama inan sana inanmayan ve töre baskisi ile "namus" parana paranoyasina kapilmis sözlün de saglam cikmamis...daha gencsin zaman en iyi ilactir..
Alt 04.07.2004, 21:15
Benutzerbild von balikiz
balikiz balikiz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Wie bitte?

Die Religion soll der heutigen Zeit angepasst werden?!? Weisst du überhaupt, was du da sagst?
"Allah hat lieb zu sein! Allah soll so sein, wie die Menschen es wünschen!"
Willst du besser wissen als Allah, was richtig und was falsch ist? Allah hat den Zins verboten! Daran kann kein Mensch was ändern. Selbst über 1400 Jahre nach der Gründung des Islam hat sich nichts an Allahs Gesetz geändert. Doch was sind 1400 Jahre im Jenseits? Ein Jahr? Ein Monat? Eine Woche? Ein Tag? Eine Stunde? Eine Minute? Eine Sekunde? Ein Wimpernschlag?
Alt 04.07.2004, 21:42
unknown

Standard haklisin....

... ama o bana inaniyorda ilerde rahat birakmaz bizi diyor!!!! sinek kücük miyde bulandiriyor gibi sözler söylüyor!!
o benim rüyalarimdaki erkekdi yaw ama napiyim kismet degilmis zaten bidaha böyle islerede kalkismicam bu kesin biktim artik su erkek milletinden
Alt 04.07.2004, 22:02
Benutzerbild von bigpuma
bigpuma bigpuma ist offline
Neuer Benutzer

Standard heykellerin dini ve yasar nuri

yasar nuri nin inancina baktigimizda aynen heykellerin donuk durusuna benziyor.

adamda monotom tipi bir düsünce var insanlari fantazileriylen kandiriyor aynen okullardaki kemalist propagandaya benzetiyorum.

modernist bir reformcu parasina göre yorum yapar gümleginin bir kösesine bir binlik koyun taliba nin modern oldugunu dahi savunur.
Antwort